Ben Kimim


Mehaba, ben Hande! Dönüşmekte olduğumuz “Yeni İnsanlık” ve “Yeni Çağın” habercilerinden biriyim. Bu “Yeni Çağı”; Kova Burcu Çağı, Kristal Bilinç Çağı, Sevgi Çağı veya Kadınsal Enerji Gücü Uyanışı Çağı olarak duymuş olabilirsiniz.

Hepimiz çok büyük bir değișim süreci geçirmekteyiz. Artık eski enerjinin; aşırı mantık, yarış ve şevkat eksikliğine dayanan eski kalıpları ișimize yaramıyor. Dünyada varolmuș olan bu eski sistem ölmekte ve biz, Koșulsuz Sevgi ve Sezgilerin en güçlü silah olduğu yeni bir gerçeklik üretmek için buradayız.   

Biz bu degișimin içindeyken, artık bu “Yeni Titreșim”, yani Koșulsuz Sevgi ve Ișık olmayan enerjilere daha fazla katlanamadığımız için, içimizde bağzı enerji dengesizlikleri ve tıkanıklıkları olabilir.

İște bu sırada Reiki bize tekrar dengemizi bulmamıza, üstümüzden ağır duygusal katmanları atmamıza, bizim “Yeni Varlığımızla” aynı düzeye gelmemize, kanatlarımızı açıp uçabildiğimiz ve bütün sonuçlarına rağmen kendimiz olabildiğimiz bir titreșime yükselmemize yardımcı olur.   

Usui Tibet Reiki´si ve Karuna Reiki´si Öğretmeni ve Terapistiyim. 1977 yılında İstanbul´da doğdum.

Hayatımın ilk 5 yılında, ninemin de aralarında yeraldığı 5 kadından oluşan bir ailede yaşadım. Daha sonra, yalnız ve boşanmış kadınların o zamanlarda takdir edilmedigi Türkiye´de, annem ile yalnız yaşamak üzere ayrıldım.    

Bu koşullarda, feminen yani kadınsal enerjinin dışlanmasını ve acı çekmesini aşırı noktada görüp ve yaşamamin ardından, duygusal tedavi yöntemleri ile çalısmaya karar verdim. (Duygular hem kadında, hem de erkekte, enerjik olarak, feminen tarafımızla hissedilirler.)

1997 yılında Türkiye´den ayrıldım. İngiltere ve şu anda oturmakta oldugum İspanya´da yaşadım.

Fotoğraf, Reiki ve Kuvars Çanakları ile ses terapisi eğitimlerini aldım.

Şu anda, feminen ve maskülen enerjilerin arasındaki dengeleri sağlamak adına, kadındaki ve erkekteki feminen enerjiyi güçlendirmek yolunda çalışmaktayım. Bu insanoğlu olarak, gerçeklik, barış ve Sevgi yolunda içinde bulunduğumuz evrimin bir parçasıdır.


Reiki´yi bu enerji dengesine ulaşmak için bir araç olarak kullanarak, hem Bodrum ve İstanbul´da, hem de Barselona´da, Usui Tibet Reiki´si, Karuna Reiki´si ve Mısır Reiki´si terapileri ve eğitimleri vermekteyim.